بانک اطلاعاتی تمام موارد | 1/11/1389 | 1670 بار مشاهده | درج شده توسط مدیریت سایت
منبع در خواست کننده نیرو آموزش و پرورش | جنسیت مورد درخواست مرد و زن | محل سکونت نیرو تمامی استان ها

آمار دانش‌آموزان استثنايي و مربيان \ توانبخشي \ استخدامي در سال 89

رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور با اشاره به تحصيل 100 هزار دانش‌آموز استثنايي در مدارس "سه‌گانه " گفت: در آزمون استخدامي امسال، حدود 187 نفر در گروه "توانبخشي " دانش‌آموزان استثنا ...

مجتمع متخصصین ایران به نقل از خبرگزاری فارس -
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور با اشاره به تحصيل 100 هزار دانش‌آموز استثنايي در مدارس "سه‌گانه " گفت: در آزمون استخدامي امسال، حدود 187 نفر در گروه "توانبخشي " دانش‌آموزان استثنايي در تمام استان‌ها جذب شده‌اند.
سوسن كشاورز  با اشاره به وجود 100 هزار دانش‌آموز استثنايي در سطح كشور گفت: از اين تعداد، 70 هزار نفر در مدارس ويژه (استثنايي)، 20 هزار نفر در مدارس "تلفيقي " و 10 هزار نفر در مدارس "ضميمه " مشغول به تحصيل هستند.
وي با بيان اينكه "مدارس تلفيقي " با حضور دانش‌آموزان استثنايي در ميان دانش‌آموزان عادي شكل مي‌گيرد، افزود: "مدارس ضميمه " مدارسي هستند كه چون تعداد دانش‌آموزان استثنايي آنها كم است و امكان تأسيس مدارس مستقل استثنايي وجود ندارد، به صورت يك كلاس ضميمه در مدارس عادي تشكيل شده‌اند اما محتواي آموزشي و امكانات آنها تابع مقررات آموزش و پرورش استثنايي است.
 آمار دقيق معلمان مدارس استثنايي در دست بررسي است كشاورز با اشاره به برگزاري آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش در سال جاري، گفت: آمار دقيقي از تعداد معلمان جذب شده در آموزش و پرورش استثنايي از طريق اين آزمون نداريم چرا كه در حال جمع‌آوري آمارهاي استاني هستيم.
وي افزود: به طوركلي، تعداد قابل توجهي از اين معلمان جذب شده‌اند كه بر اين اساس حدود 187 نفر در بخش "توانبخشي " در تمام استان‌ها استخدام شده‌اند و ما نيز تلاش كرده‌ايم تا حد امكان از حداكثر توان نيروهاي موجود در سطح استان‌ها براي رفع مشكل كمبود نيروي انساني در زمينه توانبخشي استفاده كنيم.
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي ادامه داد: علاوه بر اين، در حوزه معلمان متخصص در رشته‌هاي روانشناسي، مشاوره، آموزش ابتدايي و علوم تربيتي نيز كه تخصص‌هاي آنها به نوعي نزديك به نيازهاي آموزش و پرورش استثنايي است، با مساعدت وزير آموزش و پرورش افرادي را شناسايي و جذب كرده‌ايم.
وي افزود: در اين راستا از ظرفيت نيروهاي شاغل در سازمان نهضت سوادآموزي كه داراي مدارك كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا در اين رشته‌ها هستند نيز بهره گرفته و آنها را در سازمان جذب كرده‌ايم.
 برگزاري كلاس‌هاي آموزش ضمن خدمت ويژه براي معلمان استثنايي
كشاورز تصريح كرد: با اين تمهيدات موفق شده‌ايم بخش قابل توجهي از كمبود نيروي انساني خود را در سطح استان‌ها برطرف كنيم البته به دنبال آن هستيم تا با توجه به لزوم توانمندي‌ها و مهارت‌هاي خاص براي آموزش دانش‌آموزان استثنايي، كلاس‌هاي آموزش ضمن خدمت را نيز براي اين افراد برگزار كنيم.
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي خاطرنشان كرد: كلاس‌هاي آموزشي بدو خدمت مانند تمام معلمان استخدامي براي معلمان جذب‌شده در آموزش و پرورش استثنايي نيز برگزار شده است اما علاوه بر اين كلاس‌هاي عمومي، در حال برنامه‌ريزي هستيم تا با جمع‌آوري اطلاعات و برآورد كامل از تعداد اين معلمان به تفكيك استان‌ها و مقاطع تحصيلي، كلاس‌هاي آموزش ضمن خدمت ويژه‌اي را نيز براي آنان برگزار كنيم.

Commentics

Currently under general maintenance.

Please check back shortly.

   دوشنبه 31 شهريور 1393    
میهمان عزیز خوش آمدید
دریافت خبرنامه روزانه
اگر مایل به دریافت خبرنامه در ایمیل خود بدون عضویت در سایت هستید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید :

برای تکمیل ثبت نام حتما بر روی لینکی که توسط ایمیل به شما ارسال میشود کلیک کنید

Delivered by FeedBurner

جستجو در سايت
تبلیغات

اخبار پربازديد هفته
» امسال 6000 استاد استخدام می شوند | 23/6/1393 | 191 بار مشاهده
» بازتاب خبر | 23/6/1393 | 71 بار مشاهده