بانک اطلاعاتی تمام موارد | 1/11/1389 | 1675 بار مشاهده | درج شده توسط مدیریت سایت
منبع در خواست کننده نیرو آموزش و پرورش | جنسیت مورد درخواست مرد و زن | محل سکونت نیرو تمامی استان ها

آمار دانش‌آموزان استثنايي و مربيان \ توانبخشي \ استخدامي در سال 89

رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور با اشاره به تحصيل 100 هزار دانش‌آموز استثنايي در مدارس "سه‌گانه " گفت: در آزمون استخدامي امسال، حدود 187 نفر در گروه "توانبخشي " دانش‌آموزان استثنا ...

مجتمع متخصصین ایران به نقل از خبرگزاری فارس -
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور با اشاره به تحصيل 100 هزار دانش‌آموز استثنايي در مدارس "سه‌گانه " گفت: در آزمون استخدامي امسال، حدود 187 نفر در گروه "توانبخشي " دانش‌آموزان استثنايي در تمام استان‌ها جذب شده‌اند.
سوسن كشاورز  با اشاره به وجود 100 هزار دانش‌آموز استثنايي در سطح كشور گفت: از اين تعداد، 70 هزار نفر در مدارس ويژه (استثنايي)، 20 هزار نفر در مدارس "تلفيقي " و 10 هزار نفر در مدارس "ضميمه " مشغول به تحصيل هستند.
وي با بيان اينكه "مدارس تلفيقي " با حضور دانش‌آموزان استثنايي در ميان دانش‌آموزان عادي شكل مي‌گيرد، افزود: "مدارس ضميمه " مدارسي هستند كه چون تعداد دانش‌آموزان استثنايي آنها كم است و امكان تأسيس مدارس مستقل استثنايي وجود ندارد، به صورت يك كلاس ضميمه در مدارس عادي تشكيل شده‌اند اما محتواي آموزشي و امكانات آنها تابع مقررات آموزش و پرورش استثنايي است.
 آمار دقيق معلمان مدارس استثنايي در دست بررسي است كشاورز با اشاره به برگزاري آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش در سال جاري، گفت: آمار دقيقي از تعداد معلمان جذب شده در آموزش و پرورش استثنايي از طريق اين آزمون نداريم چرا كه در حال جمع‌آوري آمارهاي استاني هستيم.
وي افزود: به طوركلي، تعداد قابل توجهي از اين معلمان جذب شده‌اند كه بر اين اساس حدود 187 نفر در بخش "توانبخشي " در تمام استان‌ها استخدام شده‌اند و ما نيز تلاش كرده‌ايم تا حد امكان از حداكثر توان نيروهاي موجود در سطح استان‌ها براي رفع مشكل كمبود نيروي انساني در زمينه توانبخشي استفاده كنيم.
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي ادامه داد: علاوه بر اين، در حوزه معلمان متخصص در رشته‌هاي روانشناسي، مشاوره، آموزش ابتدايي و علوم تربيتي نيز كه تخصص‌هاي آنها به نوعي نزديك به نيازهاي آموزش و پرورش استثنايي است، با مساعدت وزير آموزش و پرورش افرادي را شناسايي و جذب كرده‌ايم.
وي افزود: در اين راستا از ظرفيت نيروهاي شاغل در سازمان نهضت سوادآموزي كه داراي مدارك كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا در اين رشته‌ها هستند نيز بهره گرفته و آنها را در سازمان جذب كرده‌ايم.
 برگزاري كلاس‌هاي آموزش ضمن خدمت ويژه براي معلمان استثنايي
كشاورز تصريح كرد: با اين تمهيدات موفق شده‌ايم بخش قابل توجهي از كمبود نيروي انساني خود را در سطح استان‌ها برطرف كنيم البته به دنبال آن هستيم تا با توجه به لزوم توانمندي‌ها و مهارت‌هاي خاص براي آموزش دانش‌آموزان استثنايي، كلاس‌هاي آموزش ضمن خدمت را نيز براي اين افراد برگزار كنيم.
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي خاطرنشان كرد: كلاس‌هاي آموزشي بدو خدمت مانند تمام معلمان استخدامي براي معلمان جذب‌شده در آموزش و پرورش استثنايي نيز برگزار شده است اما علاوه بر اين كلاس‌هاي عمومي، در حال برنامه‌ريزي هستيم تا با جمع‌آوري اطلاعات و برآورد كامل از تعداد اين معلمان به تفكيك استان‌ها و مقاطع تحصيلي، كلاس‌هاي آموزش ضمن خدمت ويژه‌اي را نيز براي آنان برگزار كنيم.

Commentics

Currently under general maintenance.

Please check back shortly.

   سه شنبه 8 مهر 1393    
میهمان عزیز خوش آمدید
دریافت خبرنامه روزانه
اگر مایل به دریافت خبرنامه در ایمیل خود بدون عضویت در سایت هستید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید :

برای تکمیل ثبت نام حتما بر روی لینکی که توسط ایمیل به شما ارسال میشود کلیک کنید

Delivered by FeedBurner

جستجو در سايت
تبلیغات

اخبار پربازديد هفته